Strzelce Opolskie: miasto przejmie dworzec PKP

Strzelce Opolskie: miasto przejmie dworzec PKP

29 stycznia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Polskie Koleje Państwowe wyraziły zgodę na przekazanie budynku dworca wraz z przyległym terenem samorządowi Strzelec Opolskich - donosi Radio Opole.

Fot. PKP S.A.

Wcześniej burmistrz Tadeusz Goc nie zgadzał się na przejęcie jedynie samego budynku. Dlatego negocjował ze spółką PKP S.A. nieodpłatne przejęcie dworca wraz z przyległymi parkingami.

- To byłyby uczciwe zasady - tłumaczy Goc w rozmowie z Radiem Opole - Parking jest elementem przynależnym do dworca. Dworzec to nie tylko linia kolejowa, ale również infrastruktura przylegająca do niego. To wszystko powinno być traktowane jako jedno - dodaje.

Kolejarze podzielili w końcu stanowisko burmistrza i zgodzili się na takie rozwiązanie. Łącznie przekazane zostanie 0,6 ha. Samorząd Strzelec Opolskich chce odnowić dworzec, jak również przy ul. Dworcowej obok dawnego punktu przeładunkowego zbudować parking.

W ciągu ostatnich kilku lat wykonano część prac remontowych. Wymieniono drzwi, okna i odmalowano ściany wewnątrz obiektu.  Remontu wymaga jeszcze dworcowa toaleta, wymienione muszą zostać elementy małej architektury.