Skuteczna akcja SOK: ujęto szajkę kieszonkowców w pociągu

Skuteczna akcja SOK: ujęto szajkę kieszonkowców w pociągu

02 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Podczas prowadzonych działań pod kryptonimem „Bezpieczna Podróż I - 2014" funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei schwytali trzech złodziei działających w nocnych pociągach.

Fot. Arch. SOK

Akcja SOK została przeprowadzona 31 stycznia 2014 roku o godz. 1:45 w pociągu TLK „Przemyślanin” relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny, na odcinku Kluczbork – Lubliniec. Funkcjonariusze namierzyli trzech mężczyzn, którzy działając wspólnie i w porozumieniu okradli w trakcie snu 33 - letniego Ukraińca. Przestępstwa dokonano poprzez wycięcie kieszeni kurtki za pomocą skalpela. Portfel, z którego wyjęto dokumenty, 100 euro, 450 zł i 100 hrywien porzucono w przedziale podróżnego.

Ujętych: 32-letniego Włodzimierza K, mieszkańca Kątów Wrocławskich, 43-letniego Romana G, mieszkańca Wrocławia i 45-letniego Roberta M., mieszkańca Legnicy przekazano Policji w Lublińcu.

Prowadzone przez Straż Ochrony Kolei działania w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w pociągach, jak również na dworcach. Najczęściej poszkodowanymi osobami są podróżni przewożący rzeczy wartościowe (tj. laptopy, telefony komórkowe, tablety) oraz znaczną gotówkę.

- Pasażer jest dla nas najważniejszy, dokładamy wszelkich starań by podróż była bezpieczna, również Grupa PKP bezpieczeństwo traktuje priorytetowo we wszystkich obszarach działalności - relacjonuje st. inspektor Paweł Boczek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Okazuje się, że dla Roberta M. to już czwarte od 2009 roku ujęcie na kradzieży w pociągach nocnych tej relacji przez funkcjonariuszy SOK, dla Romana Z. - od 2011 roku, już trzecie, natomiast Włodzimierza K. – pierwsze. Ustalono, że ostatni ze sprawców to syn jednego z hersztów grup kieszonkowców znanego SOK i Policji.