Bumar-Łabędy chce podtrzymać produkcję w Fabloku

Bumar-Łabędy chce podtrzymać produkcję w Fabloku

05 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jednym z potencjalnych inwestorów Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. są kojarzone z produkcją m.in. czołgów Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy z Gliwic.

Fot. arch. Fablok

Trwają negocjacje między syndykiem Fabloku i Bumarem. Gliwicka firma związana jest z Fablokiem biznesowo, a wcześniej była powiązana także kapitałowo – przedsiębiorstwo z Chrzanowa miało przez wiele lat nazwę Bumar-Fablok.

- My zajmujemy się obróbką mechaniczną i oni zajmują się obróbka mechaniczną. Znamy się od dawna i łączy nas współpraca biznesowa – Fablok do dziś realizuje dla nas zlecenia – tłumaczy Tomasz Olszewski, dyrektor ds. rozwoju produkcji cywilnej w Bumarze-Łabędy. – Dlatego nasze zainteresowanie Fablokiem wydaje się naturalne. Chcemy utrzymać zatrudnienie i w dalszym ciągu wykonywać m.in. zestawy kołowe – dodaje.

Obie firmy są państwowe i obie łączy współpraca. Czy Bumar zaangażuje się kapitałowo w będącym w stanie upadłości Fabloku? Tego na razie nie można zakładać. Wiadomo, że państwowa spółka z branży zbrojeniowej nie jest jedynym, możliwym inwestorem dla przedsiębiorstwa z Chrzanowa. Procedury podziału i przejęcia majątku Fabloku są zaś obwarowane przepisami prawa upadłościowego. Wiele będzie zależało od ich wykonania oraz od decyzji syndyka. Być może konkretne decyzje zapadną wiosną tego roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Stołeczna SKM rekrutuje kierowników pociągów Stołeczna SKM rekrutuje kierowników pociągów
Następny artykuł Tunel pod Świną zintegruje Świnoujście. Kto za niego zapłaci? Tunel pod Świną zintegruje Świnoujście. Kto za niego zapłaci?