PLK przyspieszyły otwarcie tunelu pod torami w Ursusie

PLK przyspieszyły otwarcie tunelu pod torami w Ursusie

07 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dziś wieczorem otwarty zostanie przejazd pod torami kolejowymi na ul. Cierlickiej w warszawskiej dzielnicy Ursus. Tym samym remont wiaduktu nad ulicą zakończy się kilka tygodni przed planowanym terminem.

Fot. Michał Wójcicki

Około godz. 23 otwarta zostanie ul. Cierlicka pod wiaduktem kolejowym i przywrócony przejazd pomiędzy dwoma częściami dzielnicy Ursus. Tego połączenia brakowało od końca listopada, kiedy to PKP PLK – w ramach modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Łodzi - rozpoczęła remont jednego z wiaduktów, po którym jeżdżą pociągi dalekobieżne.

Pomimo trudnych warunków pogodowych i niskiej temperatury wykonawca kontynuował prace. Przed terminem przebudował konstrukcję kolejowego wiaduktu wraz z podporami. Obecnie zakończyła się przebudowa wiaduktu w kierunku Łodzi, a kolejarze przygotowują także remont drugiego obiektu, w kierunku Warszawy Zachodniej.

Kolejny etap robót rozpocznie się w sierpniu. Obejmie modernizację ścian oporowych oraz przęseł pod torem w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Obiekt otrzyma również nowy system odwodnieniowy. Nowy wiadukt nad ul. Cierlicką usprawni ruch kolejowy. Lepsze parametry techniczne pozwolą na podwyższenie prędkości maksymalnej pociągów ze 120 km/h do 160 km/h.


Tak wygląda wyremontowany wiadukt

Równocześnie z otwarciem ulicy zmieni się organizacja komunikacji miejskiej w Ursusie – od nocy z 7 na 8 lutego dla linii nocnych i od 8 lutego dla linii dziennych. Powrócą autobusy wycofane z ul. Cierlickiej, ale część z nich będzie miała nieco zmienione trasy. Zmiany zostały  przygotowane w porozumieniu z urzędem dzielnicy i są odpowiedzią na postulaty mieszkańców Ursusa.