Funkcjonariusze SOK odzyskali zgubiony portfel

Funkcjonariusze SOK odzyskali zgubiony portfel

27 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Podróżująca pociągiem Kolei Mazowieckich pasażerka zagubiła portfel wraz z zawartością. Zgubę odnaleźli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy po zakończonej służbie dziennej wracali do swych domów.

Fot. SOK

Jak informuje insp. Marek Sobecki, do nietypowego zdarzenia doszło w dniu 25 lutego, w godzinach popołudniowych. Dwaj funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Siedlcach, wracali po zakończonej służbie pociągiem osobowym Kolei Mazowieckich relacji Siedlce – Łuków. W jednym z przedziałów zauważyli pozostawiony portfel. Jego zawartość stanowiły przede wszystkim dokumenty m.in. dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja ZUS, legitymacja studencka, legitymacja uprawniająca do zniżek na przejazdy pociągami, karty bankomatowe i inne.

W toku czynności wyjaśniających udało się odnaleźć właściciela portfela, którym okazała się kobieta regularnie korzystająca z usług Kolei Mazowieckich. Z relacji poszkodowanej wynika, że dopiero po powrocie do domu zorientowała się ona, że zagubiła portfel i ważne dokumenty. Dzięki funkcjonariuszom SOK zguba wróciła do prawowitego właściciela.