Kierowcy „walczą” ze szlabanami [film]

Kierowcy „walczą” ze szlabanami [film]

12 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wrocławscy kierowcy chyba zapomnieli do czego służy szlaban przed przejazdem kolejowym. Ma chronić ich przed niebezpieczeństwem utraty zdrowia, lub życia, tymczasem widzą w nim wroga, który utrudnia im jazdę – pisze „Gazeta Wrocławska”.

Fot. Oskar Olejnik

Od początku tego roku w samym Wrocławiu zniszczone zostały 22 szlabany. Najczęściej dochodziło do tego na przejazdach na ulicach Średzkiej, Strzegomskiej oraz Okulickiego. Głównym sprawcą są kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych. Szlabany opadają na nie, lub są wyłamywane gdy auto nie zdąży na czas zjechać z przejazdu kolejowego. Problemem są też kierowcy, którzy za wszelką cenę próbują zdążyć przejechać przez przejazd przed zamknięciem rogatek. Straty spowodowane w ten sposób w samym Wrocławiu wyniosły już 17 tys. zł.

Zniszczone rogatki to problem nie tylko straconych pieniędzy ale też obniżonego poziomu bezpieczeństwa na takim przejeździe. Skutkuje to koniecznością obniżenia prędkości przejazdu przez taki obiekt do 30 km/h. To przekłada się na czas przejazdu pociągu i powoduje ich opóźnienia.