Gdańsk: dłużej bez tramwajów na Jana z Kolna

Gdańsk: dłużej bez tramwajów na Jana z Kolna

13 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku  informuje, że wydłuży się czas wstrzymania ruchu tramwajów na ulicy Jana z Kolna. Pierwotnie miały być wstrzymane do 14 marca, ale termin ten wydłuży się do 21 marca.

Fot. Crusier, Wikimedia

Wydłużenie zawieszenia tramwajów nastąpi na wniosek wykonawcy budowy tzw. „Nowej Wałowej”. Wstrzymanie ruchu tramwajowego zostaje wydłużone do 21 marca do godz. 24.00.

Wydłużenie terminu wstrzymania ruchu tramwajowego w ciągu ul. Jana z Kolna oznacza, że wyznaczone objazdy będą obowiązywać jeszcze tydzień. Tramwaje linii 1, 7 i 10 między przystankami „Węzeł Kliniczna” a „Dworzec Główny” są kierowane w obu kierunkach na trasę objazdową: … - Węzeł Kliniczna – Kliniczna - Hallera – Opera Bałtycka – Zwycięstwa – Dworzec Główny - … natomiast tramwaje linii 8 między przystankami „Wyspiańskiego” a „Dworzec Główny” zamiast ul. Jana z Kolna w obu kierunkach jadą trasą zmienioną: … - Hallera – Opera Bałtycka - Zwycięstwa – Dworzec Główny… według zmienionych rozkładów jazdy.

Ponadto, z uwagi na korektę tras wyjazdowych i zjazdowych z/do zajezdni Nowy Port, będą obowiązują skorygowane rozkłady jazdy linii tramwajowej 3. Nie przewiduje się autobusowej komunikacji „za tramwaj” w ciągu ul. Jana z Kolna z powodu braku możliwości bezpiecznego przejazdu autobusów w rejonie prowadzenia robót.

Dojazd w rejon pl. Solidarności będzie możliwy autobusami linii 100, 151, 154 i 189 (należy skorzystać z pobliskiego przystanku „Wały Piastowskie”). Zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku funkcjonowania komunikacji zastępczej, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Oznacza to, na przykład, że pasażer, który zawsze jeździł tramwajami linii 7 z Nowego Portu do pl. Solidarności na podstawie biletu jednoprzejazdowego, będzie mógł dojechać tramwajem linii 7 do Dworca Głównego i kontynuować podróż w autobusie linii 154 do przystanku „Wały Piastowskie” na podstawie tego samego biletu.