SOK udaremniła przemyt 6549 paczek papierosów

SOK udaremniła przemyt 6549 paczek papierosów

20 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wczoraj nad ranem w Lublinie w ręce funkcjonariuszy SOK wpadła grupa polsko-ukraińskich przemytników papierosów. Wieczorem SOK schwytała w Łowiczu kolejnego przemytnika.

Fot. Arch. SOK

19 marca w godzinach 3.00 – 7.00 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, Straży Granicznej z Placówki w Chełmie i Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie przeprowadzili działania kontrolne w pociągu nr 21010 relacji Kijów - Warszawa Zachodnia, na odcinku Chełm - Lublin.

O godz. 5.00 na odcinku Jaszczów – Świdnik ujęto trzech mężczyzn w wieku 21, 33 i 36 lat, mieszkańców Lublina zbierających sześć worków z papierosami. Ponadto w wagonie należącym do UŻ (Koleje Ukraińskie) ujęto dwie kobiety w wieku 36 i 39 lat, obywatelki Ukrainy, które posiadały w torbach podręcznych papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Natomiast na odcinku Jaszczów – Świdnik funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej ujęli dwóch mężczyzn obywateli Ukrainy posiadających w samochodzie papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ujęte osoby przewieziono do Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz Placówki Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, gdzie komisyjnie przeliczono odnalezione papierosy. Łącznie ujawniono 5099 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na 56 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi placówka Straży Granicznej w Lublinie i Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie.

Tego samego dnia o godzinie 23.55 w trakcie prowadzonych działań ,,Celnik" w pociągu TLK nr 18202 relacji Warszawa – Świnoujście, na odcinku Sochaczew – Łowicz, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, Izby Celnej i Straży Granicznej z Łodzi ujęli 24-letniego mężczyznę, mieszkańca Chełma, który posiadał przy sobie 1450 paczek papierosów marki LM i Minsk Queen, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ujętego przekazano na stacji Łowicz Główny funkcjonariuszom Izby Celnej z Łodzi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.