Jak się zachować na przejeździe? Poradnik dla zmotoryzowanych

Jak się zachować na przejeździe? Poradnik dla zmotoryzowanych

25 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Urząd Transportu Kolejowego we współpracy z zarządcą infrastruktury, spółką PKP Polskie Linie Kolejowe przygotował specjalny poradnik dla zmotoryzowanych.

Fot. Rafał Wilgusiak

Poradnik zawiera informacje dotyczące przejazdów kolejowo - drogowych, zachowań kierowców, statystyk wypadkowych, a także wskazuje najczęstsze błędy popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei pragną zaprosić 30 marca br. (niedziela) na kolejną już akcję informacyjno - edukacyjną organizowaną na wybranych przejazdach kolejowo – drogowych skierowaną zarówno do kierowców, pasażerów jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji pracownicy propagować będą przede wszystkim zasady bezpiecznego przekraczania przejazdów.

Akcja rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do godziny 19:00. W tym czasie wręczane będą ulotki informacyjno – edukacyjne, natomiast pracownicy postarają się udzielić odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem na obszarze kolejowym.