Raben widzi potencjał w transporcie intermodalnym

Raben widzi potencjał w transporcie intermodalnym

22 maja 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

– Transport intermodalny jest tą gałęzią transportu, której chcemy i którą rozwijamy - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Biznes Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport.

Fot. Newseria

 Transport intermodalny cieszy się coraz większą popularnością wśród producentów.

– Widzimy wzmożone zainteresowanie naszych klientów, którzy bardzo często poza ofertami na transport drogowy wręcz oczekują, aby pojawiła się jakaś alternatywa, na przykład w postaci transportu intermodalnego, i taką jesteśmy gotowi jak najbardziej przedstawić – podkreśla Trębicki.

Ekologiczny transport intermodalny jest też jednym z elementów usprawnień wprowadzanych przez Raben Transport. Spółka rezygnuje też m.in. z papierowych faktur, a dzięki planowaniu działań wspólnie z klientami może zwiększyć efektywność. Raben zachęca też pracowników do myślenia proekologicznego i innowacyjnego oraz wpływania na działalność spółki, zarówno poprzez działania indywidualne, jak i grupowe.

Zmiany mają na celu nie tylko optymalizację i redukcję kosztów, lecz także poprawę konkurencyjności oferty spółki. Zwłaszcza w kontekście kryzysu politycznego na Ukrainie i wywołanego nim wahania kursów walut powodującego spadek transportu między tym krajem a Polską. Skłania to Raben i innych przewoźników drogowych, którzy obsługiwali głównie Wschód, do skierowania się na rynki UE oraz szukania alternatywy np. w transporcie kombinowanym.

Proponowane przez Raben rozwiązania są organizowane wspólnie z klientami i mają na celu nie tylko zapewnienie dobrej biznesowej współpracy dwóch przedsiębiorstw, lecz także zadowolenie końcowych odbiorców transportowanych towarów.