Dzień Dziecka na Dworcu Centralnym w Warszawie

Dzień Dziecka na Dworcu Centralnym w Warszawie

22 maja 2014
PODZIEL SIĘ

Już za nieco ponad tydzień, 1 czerwca dworzec Warszawa Centralna zmieni się w kolorową, kreatywną przestrzeń dla najmłodszych miłośników kolei. 

Fot. PKP Intercity

Podczas zajęć na dworcu Warszawa Centralna, organizowanych przez PKP S.A., dzieci dowiedzą się między innymi gdzie został skonstruowany pierwszy parowóz, jak szybko przemieszcza się najszybszy pociąg świata i dlaczego w podróży warto pilnować swojego biletu.

Przy pomocy niewidzialnych szablonów uczestnicy warsztatów stworzą kolorowy pociąg, który zapełnią pasażerami i bagażami, a przy okazji dowiedzą się, dzięki czyjej pracy pociąg może ruszyć w drogę. Kierownikiem lokomotywy będzie autorka książki "Zeszyt do zabaw-Lokomotywa" Aneta Lewandowska, która opowie o swoich inspiracjach.

Impreza rusza 1 czerwca z dworca Warszawa Centralna (pomieszczenie na antresoli zachodniej, obok Cafe Poczekalnia). Odjazd o godzinach: 10.00 i 14.00. Planowany czas podróży: 120 minut.

Liczba pasażerów jest ograniczona. W pociągu obowiązuje rezerwacja miejsc dlatego organizator prosi o zapisy wysyłając maila na adres: magdalena.czuprynska@pkp.pl do dnia 27 maja. PKP S.A. zaprasza wszystkie chętne dzieci od lat 5 z ich opiekunami.

„Zeszyt do zabaw-Lokomotywa” to edukacyjna książka, która wprowadza dzieci w świat kolei. Dzięki otwartej formule, zeszyt angażuje małego czytelnika w kreatywne uzupełnianie treści, odpowiadając jednocześnie na wiele rodzących się przy tej okazji pytań. Forma książki pozwala więc nie tylko na przyswajanie wiedzy, ale również na dobrą zabawę. Autorka „Lokomotywy” zdobyła za nią wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek na "Najpiękniejszą książkę roku 2013". Publikację zeszytu wsparła PKP S.A.

Zabawa z okazji dnia dziecka to kolejne wydarzenie organizowane pod marką Warszawa Centralna. Do tej pory podróżni i użytkownicy obiektu mieli okazję uczestniczyć m.in. w spotkaniach z okazji urodzin dworca czy kreatywnych warsztatów. Budynek niejednokrotnie stawał się również przestrzenią dla sztuki – w hali głównej pojawiały się wystawy plakatów czy fotografii, a w podziemnych galeriach swoje murale tworzyli znani artyści street artu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Raben widzi potencjał w transporcie intermodalnym Raben widzi potencjał w transporcie intermodalnym
Następny artykuł Kolej pomoże branży stalowej wyjść z zapaści Kolej pomoże branży stalowej wyjść z zapaści