Dzień Dziecka z kolejką i parowozem wąskotorowym

Dzień Dziecka z kolejką i parowozem wąskotorowym

31 maja 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W niedzielę Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki zaprasza najmłodszych mieszkańców regionu oraz ich opiekunów na wycieczkę kolejką wąskotorową do Manowa.

Fot. Andrzej Kisiel

W programie jak zwykle wiele atrakcji, w tym m. in. zwiedzanie ośrodka edukacji ekologicznej oraz zagrody z dzikami, ognisko, przejażdżki drezynami ręcznymi, nauka prowadzenia lokomotywy.

Bilety do nabycia w pociągu. Cena przejazdu tam i z powrotem Koszalin-Manowo-Koszalin: 15 zł – normalny, 10 zł -ulgowy. Przewóz rowerów za darmo!   

W tym roku, w związku z przywiezieniem do Koszalina zabytkowego parowozu wąskotorowego Px48 Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki przygotowało wyjątkową atrakcję. Pasażerowie pociągów wąskotorowych będą mogli dokładnie obejrzeć oraz sfotografować zabytkowy pojazd.

Parowóz jest na co dzień garażowany w lokomotywowni, ale nasi pasażerowie będą mogli dokładnie zapoznać się z zabytkową ciuchcią. Wystarczy wsiąść do pociągu, który dowiezie chętnych do parowozu. Pierwsza taka okazja już 1 czerwca, w Dniu Dziecka.

Więcej informacji oraz rezerwacje pod nr telefonu 601 154 937 oraz mailowo: tmkwsekretariat@gmail.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PLK pożegnały wykonawcę projektu odcinka linii nr 8 PLK pożegnały wykonawcę projektu odcinka linii nr 8
Następny artykuł Dzień Dziecka w Muzeum Kolejnictwa Dzień Dziecka w Muzeum Kolejnictwa