Pirat pod parą zawitał do Kołobrzegu

Pirat pod parą zawitał do Kołobrzegu

01 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Specjalny pociąg turystyczny Pirat z okazji Dnia Dziecka przyjechał z Poznania do Kołobrzegu. Ciągnięty był parowozem Ol49-69 z Wolsztyna. W tym miesiącu nad morze pojedzie jeszcze Katamaran.

Fot. IRiPK

Przejazd Pirata jest organizowany corocznie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Skład tego wesołego pociągu jest ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W tym roku pociąg do stóp kołobrzeskiej latarni morskiej przyciągnęła lokomotywa Ol49-69.

Duże zainteresowanie przejazdami pociągami turystycznymi skłoniło nas do uruchomienia kolejnego pociągu nad morze. Już 22 czerwca w kolejną podróż z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy skład pociągu KATAMARAN. Pociąg także wjedzie ulicami miasta do kołobrzeskiego portu - gdzie na pasażerów czekać będzie dodatkowa atrakcja w postaci darmowego rejsu po Bałtyku prawdziwym katamaranem.

Na pokładzie pociągu w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wybrało się blisko 500 osób. Pociąg niezmiennie od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem podróżnych. Kolejny rok z rzędu bilety sprzedały się już pod koniec kwietnia. Większość pasażerów pociągu to dzieci z rodzicami i opiekunami, część wagonów zajęły zorganizowane wycieczki.

Duże zainteresowanie przejazdami pociągami turystycznymi skłoniło organizatora pociągu do uruchomienia kolejnego pociągu nad morze. Już 22 czerwca w kolejną podróż z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy Katamaran. Pociąg także wjedzie ulicami miasta do kołobrzeskiego portu - gdzie na pasażerów czekać będzie dodatkowa atrakcja w postaci darmowego rejsu po Bałtyku prawdziwym katamaranem.

Organizatorem pociągów turystycznych Pirat i Katamaran jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei.

Więcej informacji o pociągach turystycznych można znaleźć na stronie Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl