Mieszkańcy Moskwy jeżdżą już Fokstrotem

Mieszkańcy Moskwy jeżdżą już Fokstrotem

06 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od niedzieli 1 czerwca 2014 r. pierwsze z dostarczanych przez PESA i UWZ tramwajów Fokstrot wożą już pasażerów na trasach Moskwy. Produkowane w Bydgoszczy pojazdy obsługują linię nr 6 „Bratcewo – metro Sokoł”, a mieszkańcy stolicy Rosji – także dziennikarze i przedstawiciele przewoźnika GUP „Mosgortrans” – nazwali je „tramwajami nowego pokolenia”.

Fot. Pesa

W ceremonii wyjazdu na linię pierwszego z nich – oznaczonego numerem 71-414 – wziął udział generalny dyrektor GUP „Mosgortrans” Jewgienij Michajłow, który powiedział m.in. (cytat za stroną internetową stroną firmy):

- Wejście na linię tramwaju nowego pokolenia – to, bezsprzecznie, znaczące wydarzenie w życiu stolicy i duży krok naprzód w rozwoju transportowego kompleksu Moskwy. Jesteśmy pewni, że nowy tabor da pasażerom zadowolenie z jazdy naziemnym miejskim transportem. (…)Należy również zauważyć, że wyboru trasy nie dokonano przypadkowo. Linia nr 6 jest jedną z najbardziej obciążonych przez mieszkańców stolicy. Codziennie z tej trasy korzysta ponad 45 000 moskwian.

W tym roku PESA i UWZ dostarczą rosyjskiej stolicy 70 trzyczłonowych tramwajów Fokstrot, a w 2015 roku pozostałych 50.