Wakacyjne kursy 116-letnim zabytkiem kolei

Wakacyjne kursy 116-letnim zabytkiem kolei

03 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki zaprasza w dniach 5-6 lipca (sobota – niedziela) na przejażdżkę zabytkową kolejką.

Wakacyjne kursy 116-letnim zabytkiem kolei
Fot. TMKW

Wyjazdy do Manowa będą się odbywać o godz. 11.00 oraz 17.00. Pociągi odjeżdżają z dworca Kolei Wąskotorowej, przy ulicy Kolejowej 4. Ceny biletów są takie same jak w ubiegłym roku: przejazd tam i z powrotem na trasie Koszalin-Manowo kosztuje 15zł za bilet normalny i 10zł za bilet ulgowy. Natomiast cena w jedną stronę na całym odcinku wynosi 10zł (ulgowy 8zł). Za bilet rodzinny trzeba będzie zapłacić 30 zł w przypadku rodziców z jednym dzieckiem oraz 40 zł - rodzice z dwójką dzieci. Bilety są do nabycia w pociągu. Przewóz rowerów odbywa się za darmo. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość uruchomienia pociągów na zamówienie.

Przejazd kolejką to nie jedyna atrakcja. Istnieje również możliwość zwiedzenia parowozu wąskotorowego Px48, który w maju Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki otrzymało w użyczenie od Muzeum Kolejnictwa. Parowóz ten znajduje się na terenie lokomotywowni wąskotorowej w Koszalinie przy ul. Lechickiej i wszyscy pasażerowie mogą zapoznać się z tą unikalną zabytkową maszyną parową zbudowaną w 1953 r.

Wszelkich informacji oraz rezerwacji miejsc w pociągach można dokonać pod numerem telefonu 601 154 937 oraz mailowo: tmkwsekretariat@gmail.com.