Już niedługo konduktorzy PKP IC otrzymają tablety

Już niedługo konduktorzy PKP IC otrzymają tablety

10 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Na początku sierpnia pierwsi konduktorzy zostaną wyposażeni w tablety, które zakupiło PKP Intercity. Urządzenia mają ułatwić pracę i usprawnić zarządzanie informacjami w firmie.

Fot. arch. PKP Intercity

Tablety będą wyposażone w dedykowaną aplikację „Teczka Konduktora”. Została ona tak przygotowana, aby spełnić szczegółowe wymagania związane ze specyfiką pracy drużyn konduktorskich.  Potrzebne dane będą przechowywane w systemie centralnym i synchronizowane online. W przypadku słabego sygnału GSM aplikacja przechowa dane w pamięci urządzenia i synchronizuje je dopiero po odzyskaniu zasięgu.

W aplikacji przewidziano również procedury bezpieczeństwa, które mają chronić ciągłość raportowania dokonanego przez konduktora w sytuacjach uszkodzenia czy rozładowania tabletu.

Model tabletu dla PKP Intercity to Lenovo A3500, z 7-calowym ekranem, z rozdzielczością 1280x800px, modemem 3G, WiFi, procesorem 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz kamerami 5 i 2 Mpix. Urządzenie waży 320 gramów. Koszt zakupu jednego urządzenia - wraz z etui, paskiem na ramię, folią ekranową i trzyletnią gwarancją - to 827,79 zł brutto. Na zakup 1900 urządzeń przewoźnik wydał ok. 1,6 mln zł.