Opoczno chce przejąć dworzec PKP

Opoczno chce przejąć dworzec PKP

25 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Samorządowcy zamierzają odnowić zabytkowy dworzec kolejowy wraz z przylegającym terenem. W tym celu gmina Opoczno podjęła działania zmierzające do przejęcia budynku od PKP.

Fot. opoczno.pl

W ubiegłym roku Opoczno przejęło od kolei rondo. Jeszcze w tym roku zostanie ono kompletnie przebudowane i zmodernizowane. Kosztem 200 tys. zł wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników.

Oprócz tego gmina chce przejąć sam budynek dworca kolejowego. Władze samorządowe wystąpiły z pismem do PKP S.A. w Warszawie o zawarcie umowy dzierżawy i podjęcie działań zmierzających do nieodpłatnego przekazania budynku dworca na rzecz gminy Opoczno. Po przekazaniu gmina planuje naprawić elewację budynku dworca i zmienić wygląd sąsiadujących z nim terenów.

Działania te wiążą się z budową przystanku Opoczno Południe oraz koncepcją połączeń komunikacyjnych pomiędzy dworcem a przystankiem na Centralnej Magistrali Kolejowej. Przystanek Opoczno Południe ma rozpocząć obsługę pasażerów w połowie grudnia 2014 r. Wszystkie prace mają być zakończone do końca listopada.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Przyjadą do Warszawy walczyć o pociąg Przyjadą do Warszawy walczyć o pociąg
Następny artykuł Jest nowy wykonawca modernizacji w Szeligach Jest nowy wykonawca modernizacji w Szeligach