Gotowe 700 m tunelu do Dworca Fabrycznego [foto]

Gotowe 700 m tunelu do Dworca Fabrycznego [foto]

22 sierpnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Budowa pierwszego odcinka tunelu kolejowego do Dworca Fabrycznego dobiega końca. Aktualnie na ukończeniu jest odcinek tunelu do ulicy Kopcińskiego, na którym wykonano już 100 proc. ścian szczelinowych i 90 proc. płyty dennej.

Fot. uml.lodz.pl

Wlot tunelu zaczyna się w okolicach ulicy Niciarnianej i dalej konstrukcja schodzi w dół aż do nowego dworca Łódź Fabryczna.

- Na bieżąco raportujemy łodzianom postępy prac przy budowie nowego dworca Łódź Fabryczna. Chodzi nie tylko o sam obiekt stacji, ale również o całą złożoną infrastrukturę: układ komunikacyjny, torowisko oraz tunel, który zagłębia się pod ziemię na poziom 16 metrów - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Główne prace prowadzone są obecnie na styku dwóch inwestycji: kolejowych jak tunel oraz komunikacyjno-drogowych na powierzchni - informuje Grzegorz Nita, dyrektor Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Jak podał wykonawca inwestycji wkrótce rozpocznie się układanie torowiska. W środku tunelu znajdą się cztery tory - po dwa w każdą stronę. Wszystkie roboty przebiegają terminowo, zgodnie z harmonogramem.

Trwają także prace przy rozbiórce wiaduktu na ulicy Tramwajowej.