Purwin: będziemy inwestować w intermodalny tabor

Purwin: będziemy inwestować w intermodalny tabor

04 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Prezes PKP Cargo, w trakcie krynickiego Forum Ekonomicznego, zadeklarował, że w ciągu następnych dwóch lat spółka będzie inwestować w potrzebny tabor, zwłaszcza do przewozów intermodalnych w celu dywersyfikacji portfela usług.

Fot. PKP Cargo

Adam Purwin podkreślił również wątek giełdowy i potężną zmianę, która dokonała się w polskich i europejskich kolejach w tym zakresie. Wspominał, że w ciągu dziewięciu miesięcy udało się przygotować spółkę do wejścia na giełdę, ale też zainteresować pracowników udziałem w prywatyzacji.

Najważniejszą informacją podczas Forum była zapowiedź fuzji i przejęć i prowadzone przez PKP Cargo dwa procesy akwizycyjne - z czeskim przewoźnikiem kolejowym, spółką AWT oraz rodzimą spółką CTL.

– Pierwsze półrocze było dla nas bardzo udane, pomimo presji wynikającej z niskich przewozów na rynku węgla i braku jego eksportu z Polski – powiedział Adam Purwin. – Poradziliśmy sobie bardzo dobrze z dywersyfikacją struktury sprzedaży i utrzymaliśmy pod kontrolą koszty. Dzięki temu zysk spółki zwiększył się o prawie 70 proc. Również marża EBITDA wzrosła o prawie 17 proc. Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego półrocza – dodał szef PKP Cargo.