Odkrywaj największy zbiór wiedzy o kolei w Polsce

Odkrywaj największy zbiór wiedzy o kolei w Polsce

11 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dwa lata temu KOW media&marketing podjął pierwszą próbę opisania kolei od A do Z przygotowując „Leksykon terminów kolejowych”, fachowe kompendium wiedzy o transporcie szynowym. Aby dać szeroki dostęp do tego źródła wszystkim zainteresowanym uruchomiliśmy projekt internetowej bazy definicji  i ciekawostek o kolei pod nazwą Kolejpedia.

Fot. KK

Misją portalu jest popularyzowanie informacji na temat kolei oraz dostarczanie powszechnie dostępnego kompendium wiedzy zarówno dla osób zawodowo związanych z koleją, jak i jej miłośników.

Warto podkreślić, że „Leksykon terminów kolejowych” na którym opiera się Kolejpedia, stanowi jedno z głównych źródeł odniesienia dla wielu encyklopedii powszechnych.

Kolejpedia to 1659 haseł zebranych w 4 kategoriach. Zredagowanych przez wybitnych specjalistów branży kolejowej. To pierwszy na polskim rynku leksykon on-line, w którym opisano zagadnienia związane z koleją.

Możecie ją współtworzyć razem z nami! Ponieważ branża kolejowa jest niezwykle dynamiczna i stale się rozwija chcemy, aby wraz z nią rozwijał się również portal Kolejpedia. Jeśli chcesz, aby jakieś nowe hasło znalazło się w Kolejpedii – napisz do nas!