Okradł „Biedronkę”, SOK-iści złapali go na dworcu

Okradł „Biedronkę”, SOK-iści złapali go na dworcu

14 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czwartek 11 września 2014 roku o godzinie 16.40 do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zgłosił się pracownik ochrony ze sklepu „Biedronka” w Opolu informując, że przed 10 minutami nieznany mu mężczyzna skradł towar ze sklepu.

Fot. SOK

Podczas próby ujęcia przez pracownika ochrony sprawca odepchnął go, wskutek czego ochroniarz uderzył głową w słup doznając urazu. Pracownik ochrony podał dokładny rysopis sprawcy oraz poinformował, że mężczyzna oddalił się w kierunku stacji Opole Główne.
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niezwłocznie udali się w rejon stacji, gdzie na peronie nr 1 zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi sprawcy. W trakcie prowadzonych czynności legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo. Został doprowadzony do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu, gdzie pracownik ochrony rozpoznał sprawcę.

Przy mężczyźnie ujawniono skradzione w „Biedronce” artykuły: 3 szt. odżywek do włosów i 2 pudełka proszku do prania. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Ujętego 18-letniego mieszkańca Niemodlina przekazano funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Opolu.