Drużyna PKP Cargo wystartowała w Biegu Wisły

Drużyna PKP Cargo wystartowała w Biegu Wisły

15 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Drużyna PKP Cargo składająca się z 16 zawodników wzięła udział w IV edycja Biegu Wisły. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 10-kilometrową trasę biegnącą wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Fot. PKP Cargo

Start drużyny PKP Cargo w tegorocznej IV edycji Biegu Wisły jest już kolejną imprezą, w której wzięli udział pracownicy przewoźnika w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu”. Wcześniej drużyna startowała między innymi w kwietniowym Warsaw Orlen Marathonie oraz charytatywnym biegu w Gliwicach w maju tego roku.  Program promujący aktywny tryb spędzania wolnego czasu realizowany jest przez PKP Cargo od 2012 roku. W ramach projektu kilkukrotnie w roku organizowane są firmowe starty w wybranych wydarzeniach biegowych.

Dodatkowo PKP Cargo nawiązało współpracę z Fundacją „Biegamy z sercem”, która promuje łączenie aktywności sportowej pracowników z pomocą innym. W tym roku poza sobotnim Biegiem Wisły planowany jest jeszcze udział w TSC Amsterdam Marathon 2014. Obecnie trwają przygotowania do wyjazdu.

- Z każdym miesiącem coraz więcej naszych pracowników interesuje się bieganiem. Z jednej strony z pewnością przyczyną takiego trendu jest rosnąca popularność tego sportu. Z drugiej, duże znaczenie mają także rekomendacje dotychczasowych uczestników imprez biegowych z udziałem PKP Cargo  - mówi Joanna Drozd, szefowa Biura Zarzadzania Zasobami Ludzkimi w PKP Cargo. Wspólny start w wydarzeniach takich jak Bieg Wisły, będący zwieńczeniem wielomiesięcznych treningów, jest świetnym sposobem na integrację pracowników, rozproszonych w różnych częściach Polski – dodaje.

Start tegorocznego Biegu Wisły zaplanowany został na 517 km Wisły, punkt znajdujący się pomiędzy Mostem Grota Roweckiego a Mostem Gdańskim. Celem biegu, poza propagowaniem zdrowych form spędzania wolnego czasu, była promocja Warszawy jako miejsca przyjaznego dla turystyki, sportu i rekreacji.

PKP Cargo było partnerem głównym tegorocznego Biegu Wisły.