Wolontariat pracowniczy w DB Schenker Rail Polska

Wolontariat pracowniczy w DB Schenker Rail Polska

24 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Inauguracja korporacyjnego programu wolontariatu pracowniczego miała miejsce w I kwartale 2014 roku. Tylko przez pierwsze pięć miesięcy trwania programu przystąpiło do niego blisko 100 pracowników.

Fot. DB Schenker Rail Polska

Inicjatywa, realizowana 20 września 2014 roku w rudzkim Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych jest jedną z propozycji nagrodzonych w wewnętrznym konkursie dla pracowników na najlepsze działania wolontariackie. Wyróżnione propozycje działań wolontariackich zyskały dofinansowanie DB Schenker Rail Polska na pokrycie kosztów realizacji zaplanowanych prac (zakup materiałów), które wykonują wolontariusze DB Schenker.

Prace wolontariackie realizowane w Rudzie Śląskiej rozpoczynają realizację nagrodzonych w konkursie pomysłów. Kolejne zostaną przeprowadzone w Żorach, gdzie za sprawą wolontariusza DB Schenker Rail Polska zostanie odnowiony plac zabaw dla dzieci oraz w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym nr 1 w Gliwicach, gdzie wolontariusze doposażają i zamontują zakupiony sprzęt do zajęć dydaktycznych.

Poza inicjatywami realizowanymi w ramach konkursu wolontariackiego w 2014 roku wolontariusze DB Schenker Rail Polska uczestniczyli w akcjach sprzątania świata w Zabrzu i Jaworznie. Tylko te dwie akcje zgromadziły prawie 50 ochotników, którzy łącznie zabrali około 2500 litrów śmieci. Pracownicy firmy z wsparciem Zarządu Spółki organizują wewnętrznie zbiórki i aukcje charytatywne, dzięki którym pomoc uzyskują najbardziej potrzebujący mieszkańcy regionu.

Zarząd Spółki buduje pozytywne relacje z gronem swoich interesariuszy, a program wolontariatu DB Schenker Rail Polska - realizowany pod hasłem „Kolej na pomaganie” - jest jednym z przykładów takiej postawy i priorytetowym działaniem z zakresu CSR. Jednym z celów strategicznych spółki jest tworzenie atrakcyjnego miejsca pracy. To założenie jest fundamentem do wspierania potrzeby samorealizacji pracowników i stałego wzrostu satysfakcji pracowniczej. Przykładem takiego wsparcia jest właśnie pomoc w działalności prospołecznej pracowników w lokalnych środowiskach. W ten sposób firma wspiera nie tylko swój zespół pracowników, ale i otoczenie, w którym funkcjonuje i prowadzi działalność biznesową.

Zarząd spółki przykłada wagę do kształtowania odpowiedzialnych postaw w gronie swoich pracowników, m.in. prowadząc szerokie działania komunikacyjne z zakresu edukacji ekologicznej, proponując udział w szlachetnych akcjach i współpracując z tzw. trzecim sektorem. W ten sposób spółka bierze aktywny udział we wzroście kapitału społecznego w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Komfortowa podróż na trasie Poznań – Czempiń Komfortowa podróż na trasie Poznań – Czempiń
Następny artykuł Takie pociągi będą jeździły po Rzeszowie? [zdjęcia] Takie pociągi będą jeździły po Rzeszowie? [zdjęcia]