Poznań: celował do podróżnych z karabinka

Poznań: celował do podróżnych z karabinka

29 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do groźnego, na pierwszy rzut oka, zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem na stacji Poznań Główny. Zamaskowany mężczyzna celował do podróżnych z przedmiotu przypominającego broń palną. Po zatrzymaniu przez Straż Ochrony Kolei okazało się, że był to  karabinek… do paintballa.

Fot. UTK

O godzinie 22.25 operator monitoringu z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei zauważył na peronie 1 zamaskowanego mężczyznę, który celował do podróżnych z przedmiotu przypominającego pistolet maszynowy. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli zachowującego się podejrzanie mężczyznę.

Zatrzymany 23-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania był w stanie po użyciu alkoholu, posiadał przy sobie karabinek do paintballa marki Spyder MR1. Na miejsce przybyli wezwani policjanci, którzy poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (wynik 1,12 mg/l). Ujętego przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Poznań Wilda, którzy prowadza dalsze czynności w sprawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wars przywita podróżnych śląskim kołoczem Wars przywita podróżnych śląskim kołoczem
Następny artykuł Zbadają preferencje podróżnych w GOM Zbadają preferencje podróżnych w GOM