Na tory Opolszczyzny wyjedzie więcej pociągów PR

Na tory Opolszczyzny wyjedzie więcej pociągów PR

PODZIEL SIĘ

Nowe połączenia, a także intensyfikacja już istniejących to najważniejsze założenia nowej umowy zawartej przez władze Opolszczyzny z Przewozami Regionalnymi. – Staramy się elastycznie reagować na potrzeby naszych mieszkańców – podkreśla Tomasz Kostuś wicemarszałek województwa.

Fot. Patryk Farana

Roczna umowa podpisana  w piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego opiewa na kwotę ponad 42 mln zł.

Jak mówi Tomasz Kostuś, w przyszłym roku opolanie będą mieli więcej za mniej. Twarde negocjacje zaowocowały wieloma korzyściami dla mieszkańców regionu.

– Uwzględniono ponad sto uwag i propozycji. Będzie więcej połączeń ze stolicy województwa z Nysą, Strzelcami Opolskimi oraz Kędzierzynem – Koźle. Wśród nowości znalazły m.in. tak oczekiwane połączenia na trasach: Opole – Głuchołazy oraz Nysa – Wrocław – wymienił.

Wicemarszałek dodał, że dzięki modelowej współpracy z władzami spółki na opolskie tory wyjeżdża codziennie 220 pociągów, z których korzysta 15 tysięcy opolan. – Cieszę się, że w tak trudnym czasie, kiedy istnieje konieczność racjonalizacji wydatków udaje się optymalnie i racjonalnie organizować działalność Przewozów Regionalnych – mówił.

Dzięki interwencji samorządu województwa skorzystają także mieszkańcy Olesna i okolic. – Będą się tam zatrzymywać pociągi pospieszne, intercity, a mieszkańcy zyskają bezpośrednie połączenie do stolicy – podkreślił.

Tomasz Kostuś przypomniał ponadto, że podpisany w ubiegłym tygodniu Kontrakt Terytorialny Województwa Opolskiego w znacznym stopniu będzie wspierał inwestycje kolejowe, co jest niezwykle ważne dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej regionu.

Nowy rozkład jazdy pociągów 2014/2015 będzie obowiązywał od 14 grudnia 2014 r.