Pierwsze Pendolino pojadą bez Internetu

Pierwsze Pendolino pojadą bez Internetu

21 listopada 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pierwsze pociągi Pendolino wyjadą na tory z pasażerami 14 grudnia wraz z początkiem obowiązywania nowego rozkładu jazdy. Niestety, pierwsi szczęśliwcy, którym udało się nabyć bilety na przejazd tym pociągiem, na razie nie będą mogli skorzystać z pokładowego wi-fi.

Fot. Dariusz Żurek

Według umowy pasażerowie pociągów Pendolino mieli mieć na pokładzie stały dostęp do bezprzewodowego Internetu. – Dostawcą, jak w przypadku innych składów naszej spółki, jest T-mobile. Niestety, ze względu na problemy związane z odbiorem pociągów firma ta nie zdążyła założyć swoich urządzeń w Pendolino, dlatego Internet pojawi się w nich dopiero później – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

Na razie nie wiadomo, kiedy T-mobile będzie mogło zacząć instalować systemy do odbioru Internetu w nowych pociągach, ale jak przekonuje Beata Czemerajda, pracownicy tej firmy są już na to przygotowani. – Trzeba też pamiętać, że instalacja będzie się odbywała w składach, które będą już oddane do użytku i codziennie kursowały z pasażerami, a nie stojących i czekających na odbiór – dodaje.

Dotychczas PKP Intercity odebrało 12 składów Pendolino. Odbywają one jazdy próbne, podczas których składy pokonają około 5000 km. Jest to standardowe działanie, którego celem jest eliminacja wszelkich możliwych usterek i właściwe wdrożenie nowych pojazdów do ruchu pasażerskiego.