ARP dostarczy 20 wagonów dla PKP Intercity

ARP dostarczy 20 wagonów dla PKP Intercity

01 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Konsorcjum, które zawiązały Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Tabor Szynowy oraz H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, dostarczy 20 wagonów dla PKP Intercity. Oferta obejmuje także serwisowanie wagonów przez 6 lat oraz pożyczkę na ich zakup w kwocie 86 mln zł. Łączna wartość inwestycji wynosi 145 mln zł.

Fot. ARP

Wagony trafią one do połączeń Express Intercity „Chrobry" i „Bolesław Prus". Dwa nowe składy zaczną jeździć na trasie Warszawa - Poznań - Szczecin.

Dostarczone przez konsorcjum wagony spełniają najwyższe międzynarodowe standardy techniczne. Mogą poruszać się z prędkością do 200 km/h, są wyposażone w m.in. WI-FI oraz monitoring. Producent zadbał także o komfort podróżnych. W każdym składzie, znajdziemy wagony drugiej i pierwszej klasy, a także z przedziałami menadżerskimi, w których są tylko 4 miejsca i stolik do pracy.

Wagon restauracyjny wyróżnia się niespotykanym dotychczas w polskich pociągach wzornictwem o wyjątkowych walorach artystycznych. To wynik pracy projektantów Fabryki Pojazdów Szynowych, Instytutu Pojazdów Szynowych i EC Engineering.