Koleje Śląskie wynajmą na 3 lata 28 EZT-ów od PR

Koleje Śląskie wynajmą na 3 lata 28 EZT-ów od PR

04 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Samorządowy przewoźnik rozstrzygnął przetarg na  dzierżawę 28 elektrycznych zespołów trakcyjnych na okres od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2017 roku. Umowa między przewoźnikami zostanie podpisana 5 grudnia. Jeden dzień dzierżawy EZT-ów będzie kosztował Koleje Śląskie ponad 167 tys. zł.

Fot. Filip Różycki

W ofercie złożonej Przewozy Regionalne wartość brutto za dzierżawę jednego pojazdu na dobę wyniosła 5 977,80 zł.

Jak czytamy w zawiadamianiu o wyborze najkorzystniejszej oferty, Przewozy Regionalne spełniły wszystkie wymagania stawiane przez Zamawiającego, a jego oferta nie podlega odrzuceniu  i w związku z tym otrzymuje ona 100 punktów w jednym kryterium oceny ofert jakim była najniższa cena.

Przedmiotem zamówienia była dostawa w formie dzierżawy 28 elektrycznych zespołów trakcyjnych, wraz ze świadczeniem usługi utrzymania poziomu P1, P2 i P3 oraz napraw bieżących zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania na obszarze województwa śląskiego w stosunku do 16 pociągów oraz ze świadczeniem usługi utrzymania poziomu P2 i P3 oraz napraw bieżących zgodnie z DSU na obszarze województwa śląskiego w stosunku do 12 pojazdów.