Siemens wyprodukował setną lokomotywę Vectrona

Siemens wyprodukował setną lokomotywę Vectrona

19 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Na początku grudnia z fabryki w Monachium wyjechał setny Vectron. Lokomotywa będzie dostarczona do DB Schenker Polska.

Fot. Kuba Gułajewski

Drugiego grudnia, w halach 21 i 22 monachijskiej fabryki Siemensa świętowano wyprodukowanie setnej lokomotywy Vectron.  Wprowadzając ten pojazd na rynek europejski około trzy lata temu, Siemens zaoferował klientom lokomotywę o wysoce modułowej konstrukcji do transportu małych i dużych składów.

Największa korzyść takiego rozwiązania jest taka, że Vectron łączy w sobie wiele różnorodnych oczekiwań klientów. Dzięki modułowemu projektowi lokomotywa może być w krótkim czasie dostosowana do specyficznych potrzeb. Określenie wymagań związanych z zasilaniem, napędem trakcyjnym i systemem bezpieczeństwa konieczne jest zaledwie sześć miesięcy przed terminem dostarczenia pojazdu. W ten sposób biznes tradycyjnie projektowy mógł przekształcić się w biznes produktowy. Latem roczna produkcja Vectrona na rok 2015 została zwiększona do 80 lokomotyw. 

Obecnie Siemens może pochwalić się12 klientami, którzy zakupili Vectrony, i ponad 300 zamówionymi oraz uwzględnionymi w opcjonalnych zamówieniach lokomotywami. Obecnie w użyciu jest już ponad 70 pojazdów, a zadowolenie klientów znalazło odzwierciedlenie w pozytywnych reakcjach na międzynarodowych targach technik transportowych, Innotrans.