Rewolucyjne zmiany w łódzkiej komunikacji

Rewolucyjne zmiany w łódzkiej komunikacji

24 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

- Łódź się zmienia, powstają nowe centra aktywności, kolejne osiedla mieszkaniowe, a komunikacja wymaga usprawnienia. To jest na razie zapowiedź rewolucji w nowym planie transportowym miasta, które potrzebuje efektywnej, sprawnej i przyjaznej komunikacji - powiedział na konferencji prasowej Marek Cieślak, wiceprezydent miasta.

Fot. uml.lodz.pl

Miasto kończy przygotowywanie projektu nowego planu transportowego związanego z komunikacją publiczną. Władze Łodzi liczą, że uda się go wprowadzić w 2016 r.

- W tej sprawie ruszą już w pierwszym kwartale nowego roku, chyba największe, do tej pory konsultacje społeczne - zapowiedział wiceprezydent Marek Cieślak.

Nowy plan opiera się na kilku filarach. Podstawą są wielkie inwestycje i projekty infrastrukturalne, związek z budową dróg i węzłów komunikacyjnych oraz zakup nowego taboru tramwajowego i autobusowego, który będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju.

Ponadto, zostanie wprowadzony nowy interwałowy rozkład jazdy, uporządkowanie numerów linii, a priorytet w całym systemie będą miały tramwaje. Na głównych ciągach trakcyjnych, m.in. na trasie W-Z oraz trasie ŁTR planowane są duże centra przesiadkowe, a nowy ważny węzeł powstaje przy dworcu Łódź Fabryczna.

Konsultacje społeczne w sprawie nowych połączeń i rozkładów powinny się rozpocząć już pod koniec stycznia 2015 r. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Patrole SOK na tropie złodziei infrastruktury Patrole SOK na tropie złodziei infrastruktury
Następny artykuł Kolejki wąskotorowe przyciągają jak magnes Kolejki wąskotorowe przyciągają jak magnes