Nie kursuje metro na odcinku Kabaty - Wilanowska

Nie kursuje metro na odcinku Kabaty - Wilanowska

27 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od dziś do poniedziałku pociągi metra nie kursują między stacjami Kabaty i Wilanowska w związku z modernizacją systemu sterowania ruchem. Zamiast pociągów ZTM uruchomił komunikację autobusową.

Fot. Adam Brzozowski

Ruch pociągów na odcinku pomiędzy stacjami Wilanowska i Młociny odbywa się normalnie. Na czas wyłączenia z ruchu odcinka I linii metra została uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która obsługuje trasę: Os. Kabaty – al. KEN – Rolna – al. Wilanowska – Metro Wilanowska.

Proces unowocześniania urządzeń sterowania ruchem pociągów w metrze odbywa się stopniowo od kilku lat. Dotychczas zmodernizowano urządzenia na stacjach Kabaty, Wilanowska, Politechnika i Centrum. Obecnie technika cyfrowa zostaje wprowadzona na stację Stokłosy, gdzie zamiast urządzeń przekaźnikowych wprowadzone zostają urządzenia komputerowe. Między stacjami na odcinku od Imielina do Służewa modernizacja polega na przejściu z technologii analogowej na cyfrową z wykorzystaniem światłowodów.

Zmiana ta przyczynia się do zmniejszenia awaryjności linii i utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa podróżowania. Będzie to szczególnie istotne w momencie, kiedy ruch w metrze będzie odbywać się z prędkością 80 km na godzinę, a odstępy miedzy pociągami zostaną zasadniczo zmniejszone.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Krym odcięty od transportu publicznego Krym odcięty od transportu publicznego
Następny artykuł Pendolino krótkodystansowe Pendolino krótkodystansowe