Estonia ogranicza połączenia do Rosji

Estonia ogranicza połączenia do Rosji

08 stycznia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Estoński przewoźnik Go Rail postanowił ograniczyć liczbę połączeń z Tallina do Sankt Petersburga. Od 15 lutego br. pociągi na tej trasie będą kursowały tylko dwa razy w tygodniu.

Fot. Go Rail

Dotychczas na trasie Tallin – Petersburg (380 km) można było skorzystać z dwóch połączeń dziennie: rano i wieczorem. W okresie świąteczno-noworocznym uruchomiano trzecią, dodatkową parę pociągów. Od 15 lutego br. pociąg z Tallina do Petersburga będzie kursować tylko dwa razy w tygodniu: z estońskiej stolicy popołudniami w piątki i niedziele i powrotnie z rana w soboty oraz poniedziałki.

- Przyczyną takiej decyzji jest spadek liczby pasażerów, wywołany sytuacją ekonomiczno-polityczną - podkreśla Jolan Ševtsovi, dyrektor ds. rozwoju Go Rail. – Spadek kursu rubla znaczącą wpłynął na ilość rosyjskich turystów przybywających do Estonii. W tym przypadku optymalizacja liczby kursów wydaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Pociągi do Petersburga będą kursowały w dni, w których połączenie cieszy się największym zainteresowaniem – wyjaśnia Ševtsovi.

W ciągu ostatniej dekady połączenia z Tallina do Petersburga było wielokrotnie zawieszane i ponownie uruchamiane.