Zmiany w kursowaniu pociągów KM i SKM

Zmiany w kursowaniu pociągów KM i SKM

30 stycznia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 lutego (niedziela) dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, obsługujących linię pruszkowską, będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy. Zmieni się także rozkład linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami modernizacyjnymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Maz. – Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Fot. Dominik Skudlarski

Autobusy ZS1 będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, według rozkładu jazdy dostosowanego do rozkładu jazdy pociągów. Pozwoli to na zapewnienie dojazdu do i z Pruszkowa w czasie dłuższych przerw w kursowaniu pociągów. ZTM będzie na bieżąco monitorował funkcjonowanie linii ZS1, aby - w razie potrzeby - zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 14 marca br. Wprowadzenie kolejnych korekt jest planowane na 15 marca oraz 1 i 25 kwietnia.

Honorowanie biletów

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Uwaga! Pasażerowie z biletami ZTM w pociągach KM niewyposażonych w kasowniki, w celu skasowania lub aktywowania biletów, powinni udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM).

Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednich stacji) będą honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM będzie obowiązywało w autobusach linii:

  • ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni,
  • 127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni,
  • 178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich,
  • 187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni,
  • 191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich,
  • 194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy,
  • 517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni,
  • 716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy,
  • 717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni. 

Korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Pruszków – Grodzisk Maz. – Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Rozkład jazdy pociągów SKM S1 ważny od 1 lutego jest dostępny tutaj.