PR: szkolimy pracowników, odnawiamy tabor

PR: szkolimy pracowników, odnawiamy tabor

03 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne jako największy ogólnopolski przewoźnik przywiązują ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa. W ramach działań podnoszących kompetencje pracowników spółka prowadzi cykliczne szkolenia. Unowocześniany jest też tabor.

Fot. Kuba Batorowicz

Dzisiejsza, trzecia rocznica katastrofy pod Szczekocinami skłania do pytań, co się zmieniło od tamtego czasu w sferze bezpieczeństwa na kolei. A dzieje się wiele. PKP PLK realizują kompleksowy program naprawy bezpieczeństwa, dzięki czemu liczba wypadków spowodowanych błędami pracowników PLK spadła o 37 proc. Przewoźnicy kolejowi też nie pozostają w tyle.

– Procesy przewozowe realizujemy m.in. w oparciu o System Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS). Nasz tabor poddawany jest niezbędnym przeglądom i naprawom, coraz więcej pojazdów stanowią nowe i zmodernizowane składy – mówi Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Spółka ma również wewnętrzne procedury szkoleń pracowników związanych z bezpieczeństwem ruchu kolejowego, m.in. maszynistów, kierowników pociągu, rewidentów czy ustawiaczy.

Posiadamy własnych instruktorów i kontrolerów – zaznacza Stilger. – Mając na uwadze dobro pasażerów, w ostatnich latach zorganizowaliśmy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla naszych pracowników. Największą grupę stanowili pracownicy drużyn konduktorskich – dodaje.

Warto też zaznaczyć, że Przewozy Regionalne razem z PKP S.A. uczestniczą w akcji pod hasłem „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste”. W jej ramach także podróżni mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.