Droga rowerowa śladem linii Tarnów-Szczucin

Droga rowerowa śladem linii Tarnów-Szczucin

PODZIEL SIĘ

Dzięki współpracy lokalnych samorządów na nieczynnym nasypie linii kolejowej nr 115 z Tarnowa do Szczucina ma szansę powstać trasa rowerowa. Budowa zostanie sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Fot. Grad, Wikimedia

– Fundusze Europejskie przyniosą realne korzyści nie tylko dla mieszkańców Krakowa i dużych miast w regionie, ale także dla mniejszych miejscowości – przekonywał marszałek Marek Sowa w Szczucinie. Podczas spotkania z samorządowcami zaprezentowany został nie tylko nowy Regionalny Program Operacyjny, ale także projekt budowy trasy rowerowej: Tarnów-Szczucin.

Budowa Trasy Rowerowej po nasypie Linii Kolejowej nr 115 na trasie Tarnów-Szczucin to przykład projektów, które już niebawem mają szanse być realizowane w ramach nowego RPO. Przedstawiciele gmin i miejscowości, przez które biec ma szlak rowerowy, zwróciły się do zarządu województwa z prośbą o podjęcie działań, które pozwoliłyby na przejęcie nieczynnego torowiska kolejowego i wykorzystanie jego potencjału rekreacyjnego. Marszałek Marek Sowa odwiedził Szczucin, aby poznać plany lokalnych samorządowców i przedstawić im możliwości finansowania inwestycji, jakie daje nowy Regionalny Program Operacyjny dla Małopolski.

Podczas spotkania samorządowcy zadeklarowali publicznie pełną współpracę w staraniach o powstanie szlaku, który może stać się dużym turystycznym atutem Małopolski. Między Tarnowem a Szczucinem ma powstać ok. 47-kilometrowa trasa rowerowa, która biec ma przez tereny gmin: miejskiej Tarnów, Żabno, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Mędrzechów, Szczucin. Szacowany koszt inwestycji to ok. 15 mln zł.