SOK o bezpieczeństwie najmłodszych na kolei

SOK o bezpieczeństwie najmłodszych na kolei

PODZIEL SIĘ

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa na kolei w przedszkolu w Zielonej Górze.

Fot. Komenda Regionalna SOK w Zielonej Górze

Prelekcje odbyły się w miejskim przedszkolu nr 22 „Kraina Ekoludków" w Zielonej Górze. Podczas spotkania edukacyjnego funkcjonariusze SOK i przedstawiciel Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze mówili na czym polega praca funkcjonariuszy SOK. Przekazywali również informacje o zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania na obszarze kolejowym. W prelekacjah udział wzięło prawie 200 dzieci.

W zajęciach wykorzystano multimedialne środki dydaktyczne, promujące kampanię społeczną „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!”, w tym atrapy znaków i urządzeń kolejowych. Był również pokaz z udziałem psa służbowego na tzw. posłuszeństwo i agresję przed bezprawnym atakiem na funkcjonariusza, a także sposoby zachowania się w sytuacji ataku bezpańskiego psa na człowieka. Najmłodsi na koniec prelekcji otrzymali zeszyty edukacyjne z Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze.