Świąteczne atrakcje z PKP S.A. na dworcach

Świąteczne atrakcje z PKP S.A. na dworcach

28 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dziś, na sześciu największych dworcach kolejowych na najmłodszych czekać będą specjalne atrakcje. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w budynkach powstaną specjalne kolorowe strefy.

Fot. PKP S.A.

PKP S.A. wraz z partnerem - firmą Lindt, przygotowała specjalne animacje i konkursy dla dzieci. Odbędą się one na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Wrocław Główny, Kraków Główny, Katowice, Gdynia Główna. Od 10.00 do 15.00 rodziny z dziećmi będą mogły odwiedzać specjalne kolorowe strefy, w których do wspólnej zabawy będą zachęcać animatorzy. Wśród atrakcji przewidziano m.in. kolorowanie wielkanocnych rysunków i słodki poczęstunek od firmy Lindt. Na każdym z dworców stanie duży zając - monidło, przy którym można będzie robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dla nieco starszych przewidziano konkurs fotograficzny, w którym główną nagrodą będzie kilogramowy, czekoladowy zając Lindt. Każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie zdjęcie własnym aparatem, w specjalnie przygotowanej w tym celu ramce. Następnie trzeba będzie opublikować zdjęcia na Facebooku lub Instagramie. Zdjęcie musi być opatrzone hashtagiem: #zacznijswietaoddworcaPKP. Od momentu opublikowania do 1 kwietnia br., do godz. 12:00 zdjęcia będą mogły być „lajkowane”. Największa liczba „lajków” na poszczególnych portalach zadecyduje o wygranej. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zestawy słodyczy firmy Lindt. Szczegóły konkursu na: pkp.pl/konkurs.

Na każdym dworcu pojawią się hostessy, ubrane w stroje Maitre Chocolatier. Będą częstowały słodyczami oraz zachęcały bo brania udziału w zabawie.

– W sobotę na sześciu największych dworcach kolejowych będzie panowała prawdziwie przedświąteczna atmosfera. Wszyscy, którzy zdecydują się tam przyjść, mogą być pewni miłych i niezapomnianych wrażeń, wzbogaconych słodkim akcentem – mówi Katarzyna Mazurkiewicz – rzecznik prasowy Grupy PKP. – Dzięki akcjom takim jak ta, chcemy pokazać, jak bardzo zmieniają się dworce w Polsce. Te gruntownie zmodernizowane lub – tak jak np. Kraków Główny – wybudowane od podstaw, nie tylko cieszą oko piękną architekturą, ale i stają się przestrzenią dla ciekawych wydarzeń i rodzinnych wycieczek – dodaje.

Fot. Aleksandra Rudzińska-Rdzanek