Zmiana rozkładu jazdy stołecznej SKM od 26 kwietnia

Zmiana rozkładu jazdy stołecznej SKM od 26 kwietnia

22 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

26 kwietnia br. zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów SKM. Rozkład będzie obowiązywał do 13 czerwca br., ale na linii pruszkowskiej i mińskiej będą w tym czasie wprowadzane dodatkowe zmiany. Korekta rozkładu jest związana z pracami remontowymi
i modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Fot. Dominik Skudlarski

SKM S1

Od 26 kwietnia do 26 maja liczba pociągów SKM i KM obsługujących odcinek Warszawa – Pruszków będzie zbliżona do obecnej, przy czym liczba pociągów SKM będzie zwiększona, natomiast ograniczenia – ze względu na utrudnienia na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki – w większym stopniu będą dotyczyć pociągów KM.

Dwa pociągi Kolei Mazowieckich – wyjeżdżający z Warszawy Wschodniej (o godz. 5.07 do Grodziska Maz. i odjeżdżający z Warszawy Wschodniej o godz. 6.11 do Skierniewic) nie będą zatrzymywały się w Pruszkowie, Brwinowie i Milanówku.

Kolejna korekta rozkładu jazdy na linii pruszkowskiej zostanie wprowadzona 27 maja. Liczba pociągów SKM zostanie ograniczona w związku z pracami budowlanymi na stacji kolejowej w Pruszkowie. Pod torem nr 4 (podmiejski, w kierunku Warszawy) będzie budowane przejście podziemne. Pociągi SKM i KM będą w obu kierunkach korzystać z toru nr 3, co wymusi zmianę rozkładu jazdy i ograniczenie liczby pociągów.

Utrzymane zostanie kursowanie zastępczej linii autobusowej ZS1 na trasie Dw. Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego, uzupełniając rozkład jazdy pociągów.

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

SKM S2

Na linii mińskiej zostaną wprowadzone nieznaczne korekty godzin kursowania niektórych pociągów SKM i KM. Dodatkowy pociąg SKM ze stacji Warszawa Rembertów (odjazd o godzinie 7.15) do Warszawy Zachodniej zostanie zastąpiony pociągiem Kolei Mazowieckich wyruszającym z Rembertowa o godzinie 7.30.

Pociąg SKM ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do Sulejówka Miłosny (odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście o godzinie 7.02) nie będzie zatrzymywał się w dni robocze w Rembertowie. Zabieg ten będzie niezbędny, aby zapewnić na stacji w Rembertowie miejsce dla pociągu odjeżdżającego w kierunku Śródmieścia o godzinie 7.30.

Od 30 maja do 1 czerwca na stacji Warszawa Rembertów będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy, a liczba pociągów zostanie znacznie ograniczona. Zmiany będą związane z wymianą rozjazdów na stacji w Rembertowie oraz jednotorowym ruchem pociągów na odcinku Rembertów – Sulejówek Miłosna. Szczegółowe informacje o komunikacji zastępczej i honorowaniu biletów zostaną podane w pierwszej połowie maja.

SKM S3 i S9

Dla linii legionowskiej niewielkie zmiany rozkładu jazdy zostaną wprowadzone 7 czerwca i będą dotyczyły linii S3. Godziny odjazdów wybranych pociągów zostaną przesunięte o kilka minut. Korekta będzie związana ze zmianą rozkładu jazdy pociągów KM na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Okęcie, wynikającą z planowanego rozpoczęcia prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Okęcie.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie ZTM.