Tabor intermodalny Laude zwiększy się o 30 wagonów

Tabor intermodalny Laude zwiększy się o 30 wagonów

12 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Laude Smart Intermodal, prywatna spółka transportowa posiadająca terminal przeładunkowy przy Linii Hutniczej Szerokotorowej w Zamościu Bortatyczach, ogłosiła kolejny duży przetarg, tym razem na zakup 30 wagonów do przewozu kontenerów. To oznacza, że pod koniec roku firma będzie dysponowała flotą ponad 120 nowoczesnych wagonów intermodalnych.

Fot. Laude Smart Intermodal

Spółka jest obecnie w trakcie realizacji jednej z największych inwestycji w tabor cargo na polskim rynku w sektorze prywatnym. Przed 20 grudnia słowacka Tatravagonka ma dostarczyć do Zamościa 93 specjalistyczne platformy wagonowe. Przedsięwzięcie, warte blisko 23 mln zł, otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 7 mln zł.

Nowe zamówienie jest rozszerzeniem tego samego projektu pod nazwą „Wzrost konkurencyjności przewozów intermodalnych poprzez zastosowanie wagonów do przewozów kontenerów ciężkich” i również ubiega się o środki unijne. Ponadto, dotyczy wagonów o podobnych parametrach (masa całkowita: 90 ton, prędkość maksymalna: 120 km/h, gwarancja na 36 miesięcy od daty odbioru wagonu).

Zgodnie z umową, wybrana firma będzie miała czas na dostarczenie taboru do końca tego roku. Biorąc pod uwagę koszt jednego wagonu produkowanego przez Słowaków, to szacunkowa wartość kontraktu wyniesie 7,5 mln zł. O wyborze zadecyduje najniższa cena. Oferty można składać do 22 maja (zamawiający dopuszcza wydłużenie podanego terminu).

Wagony od Tatravagonki i nowego (być może tego samego) dostawcy będą pierwszymi wagonami, które Laude kupi na własność. Wcześniej tabor do przewozów intermodalnych firma dzierżawiła od klientów.

– Wagony posłużą do przewozu materiałów ciężkich, głównie stalowych, przeważnie na liniach szerokotorowych państw byłej Wspólnoty Niepodległych Państw – powiedziała nam Katarzyna Rogalska z Laude Smart Intermodal.