Tatravagónka dostarczy wagony Laude Intermodal

Tatravagónka dostarczy wagony Laude Intermodal

08 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Słowacki producent taboru kolejowego Tatravagónka dostarczy 30 wagonów do przewozu kontenerów prywatnemu przewoźnikowi Laude Smart Intermodal. Tym samym, pod koniec roku Laude będzie dysponowało flotą ponad 120 nowoczesnych wagonów intermodalnych.

Fot. Laude Smart Intermodal

Tatravagónka wyceniła koszt wyprodukowania jednego wagonu na kwotę 243,7 tys. zł, co oznacza, że cały kontrakt wart jest ponad 7,3 mln zł. Masa całkowita jednego pojazdu wynosi 90 ton, prędkość maksymalna to 120 km/h. Producent zobowiązał się do wystawienia gwarancji na 36 miesięcy od daty odbioru wagonu.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza wspólna kooperacja Laude ze Słowakami. Do końca roku do Polski mają trafić jeszcze 93 wagony-platformy, które firma z Zamościa zamówiła pod koniec ubiegłego roku. W sumie 123 pojazdy, które Laude zamówiło w Popradzie będą kosztowały ponad 30 mln zł.

Laude ubiega się o dofinansowanie unijne na zakup taboru w ramach projektu pod nazwą „Wzrost konkurencyjności przewozów intermodalnych poprzez zastosowanie wagonów do przewozów kontenerów ciężkich”.

Wagony posłużą do przewozu materiałów stalowych na liniach szerokotorowych państw byłej Wspólnoty Niepodległych Państw.