Łódź: centrum przesiadkowe na trasie W-Z nabiera wyglądu

Łódź: centrum przesiadkowe na trasie W-Z nabiera wyglądu

25 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Trwa montaż membrany dachowej oraz ścian bocznych centrum przesiadkowego przed „Centralem" na trasie W-Z. Na dachu wykonano około 50 procent prac.

Fot. uml.lodz.pl

Kolorowa membrana na dachu wielkiego przystanku jest montowana w specjalnych aluminowych prowadnicach przez 8 robotników.

– Istnieje duża szansa, że w ciągu miesiąca montaż się zakończy i na początku sierpnia całe przykrycie przystanku będzie gotowe – podkreśliła Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor ZDiT. Jak dodała, instalowana membrana jest materiałem transparentnym, specjalistycznym, wytrzymałym na różne warunki atmosferyczne oraz nie rozprzestrzenia ognia. Wiata będzie tak skonstruowana, że możliwe będzie jej bezproblemowe czyszczenie, a w razie uszkodzeń łatwo będzie można ją naprawić, dlatego ma służyć wiele lat.

Membrana montowana jest na konstrukcji znajdującej się na wysokości 13 m. Powierzchnia dachu wynosi ponad 3 tys. m kw. Specjalistyczne tworzywa zostaną też zamontowane na bocznych ścianach przystanku „Centrum". W całości konstrukcji dominować będzie biel oraz ciemna szarość, które mają współgrać z barwnym zadaszeniem, pojawią się także ławki, kosze, tablice świetlne, a nocą również fantazyjna iluminacja.

Równocześnie z robotami prowadzonymi na wysokości trwają prace związane z układaniem torów i rozwieszaniem sieci trakcyjnej. Całość ma być udostępniona pasażerom jesienią.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bezpłatny internet na przystankach w Moskwie Bezpłatny internet na przystankach w Moskwie
Następny artykuł Arriva niepokoi się chęcią odebrania jej przewozów Arriva niepokoi się chęcią odebrania jej przewozów