Adam Filutowski prezesem PKP Informatyki

Adam Filutowski prezesem PKP Informatyki

16 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Adam Filutowski jest nowym prezesem zarządu PKP Informatyki, wcześniej był członkiem rady nadzorczej oraz dyrektorem zarządzającym ds. informatyki w Grupie PKP SA - wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej spółki.

Fot. arch. Adama Filutowskiego

Adam Filutowski doświadczenie zawodowe zdobywał głównie w branży finansowej. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od stanowiska informatyka w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, przez zastępcę dyrektora Biura Informatyki w PKO BP Finat, Managera IT w PKP BP Bankowy PTE S.A. i dyrektora Departamentu Informatyki w PKO TFI S.A. Odpowiadał m.in. za zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, zachowanie ciągłości działania systemów i aplikacji, politykę bezpieczeństwa IT, funkcjonowanie zespołów service desk/call center.

W ostatnim czasie był zatrudniony na stanowisku dyrektora zarządzającego ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP. Pełnił też funkcję członka Rady Nadzorczej w spółce PKP Informatyka.

Posiada certyfikaty PRINCE 2 Foundation i audytora wewnętrznego ISO 27001.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami IT Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową.

Prywatnie: pasjonat motocykli, off-roadu i krótkofalarstwa, czyli sposobów nawiązywania łączności na wydzielonych pasmach radiowych. Na bieżąco śledzi pojawiające się na rynku nowinki elektroniczne i technologiczne.