Strażnicy SOK z Lublina złapali dwoje złodziei

Strażnicy SOK z Lublina złapali dwoje złodziei

22 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Bezpiecznie jest na terenie patrolowanym przez funkcjonariuszy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Od 3 do 22 lipca jej funkcjonariusze złapali tam dwoje sprawców kradzieży - wynika z informacji prasowej lubelskiej KR SOK.

Fot. SOK

W czwartek 22 lipca o godzinie 07:45 funkcjonariuszom SOK z Posterunku w Dęblinie 86 letnia podróżna zgłosiła, że została okradziona podczas kupowania biletu. Nieznana jej kobieta skradła portfel, w którym znajdowało się 120 złotych (dwa banknoty o nominale 50 zł i jeden banknot 20 zł). Ponadto podała patrolowi SOK rysopis sprawcy kradzieży. Kilka minut później na podejrzewaną o kradzież kobietę funkcjonariusze SOK ujęli na peronie nr 1 i doprowadzili do pomieszczeń służbowych Posterunku SOK w Dęblinie, gdzie przybyli funkcjonariusze policji z KP Dęblin i dokonano dalszych czynności.

Przy zatrzymanej ujawniono w kieszeni spodni 120 złotych (dwa banknoty o nominale 50 zł i jeden banknot 20 zł). Podczas rozpytania 48 letnia kobieta, przyznała się do kradzieży. Odzyskane mienie oddano poszkodowanej. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dęblinie.

Innego zatrzymania dokonano 3 lipca, gdy funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie podczas patrolu dworca osobowego PKP Lublin Główny w rejonie wejścia do tunelu od strony miasta ujęli mężczyznę, podejrzanego o kradzież okularów  przeciwsłonecznych firmy "Ray Ban".

Podejrzany skradł okulary podróżnej, która płacąc za zakupy w kiosku odłożyła je na ladzie. Świadkiem zdarzenia była matka poszkodowanej kobiety, która widziała jak sprawca chowa skradzione okulary do kieszeni.  Na miejsce przybył patrol Policji z VI Komisariatu w Lublinie, któremu przekazano ujętego sprawcę. Poszkodowana podróżna wyceniła okulary na kwotę 350 zł.