Olsztyńska sieć tramwajowa z podkładami Track Tec

Olsztyńska sieć tramwajowa z podkładami Track Tec

28 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Grupa Track Tec finalizuje w Olsztynie dostawę podkładów typu PST-11 oraz PST-12  wraz z kompletnym mocowaniem, które posłużą do odbudowy tamtejszej sieci tramwajowej. Kontrakt dotyczy około 15 tys. sztuk podkładów.

Fot. Track Tec

Zakończenie inwestycji planowane jest w drugim półroczu 2015 r., dzięki czemu mieszkańcy Olsztyna ponownie będą mogli korzystać z tego środka komunikacji publicznej. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego czekała na odbudowę sieci tramwajowej od 1965 r.

To nie jedyne w ostatnim czasie zamówienie na produkowane przez Spółkę podkłady PST-11 oraz PST-12 w kraju. Do tej pory spełniły oczekiwania również podczas innych inwestycji w sieć tramwajową w wielu lokalizacjach w Polsce np. Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu oraz w miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Zaprojektowane przez specjalistów Trac Tec podkłady PST-11 oraz PST-12 to specjalnie opracowane konstrukcje dostosowane do tras tramwajowych, spełniające wszystkie normy rynkowe oraz wymagania bezpieczeństwa. Grupa Track Tec dysponuje nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. Kontrola procesu produkcji możliwa jest dzięki zaawansowanej aparaturze pomiarowej oraz bogatemu wsparciu badawczemu.

Track Tec jest kompleksowym dostawcą elementów nawierzchni kolejowej, bazującym na produktach wytwarzanych we własnych zakładach. Stąd pochodzi połowa podkładów kolejowych i co drugi rozjazd zabudowywany obecnie na polskiej sieci kolejowej. Część produkcji trafia na rynki zagraniczne.