Apel związkowców w PKP Cargo o solidarność załogi

Apel związkowców w PKP Cargo o solidarność załogi

29 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przebywający w siedzibie PKP Cargo związkowcy wysłali apel do pracowników tej spółki z prośbą o wsparcie protestu w sprawie podwyzek. -Ważne jest, aby wszyscy pracownicy, którzy identyfkują się z obecną sytuacją oraz przytoczonymi argumentami stali ramię w ramię - napisali w odezwie.

Fot. ZZM

Związkowcy zaapelowali, aby od 29 lipca pracownicy nie wyrażali zgody na zmianę harmonogramu pracy w przypadku zatrudnienia w równoważnym systemie czasu pracy. Ponadto wyłączali lub nie odbierali telefonów po zakończeniu swojej zmiany roboczej oraz nie używali telefonów prywatnych do celów służbowych, nie logowali się do poczty elektronicznej, EKL i innych narzędzi po zakończeniu pracy oraz zgłaszali do Państwowej Inspekcji Pracy przypadki łamania przepisów prawa pracy.

- Tylko pełne zaangażowanie pracowników spółki może spowodować osiągnięcie wspólnie zamierzonego celu - podkreślono w apelu. Wezwanie wysłano do pracowników w związku z patową sytuacją podczas trwających mediacji w sprawie podwyżek.

Związkowcy uznali, że proponowana przez zarząd podwyżka o 45 zł uwłacza godności  pracowników i oczekują, że każdy z zatrudnionych dostanie 250 zł podwyżki płacy zasadniczej. Zarząd PKP Cargo zaproponował natomiast podwyzkę w wysokości 45 zł. Jednocześnie planowana przez władze spółki podwyżka płac dla zarządu miała według związkowców wynosić 10 tys. zł. Podczas wtorkowych rozmów prezes PKP Jakub Karnowski zapewnił, że takiej podwyżki szefowie PKP Cargo nie dostaną.