PKP IC zachęca podróżnych do zaopatrzenia się w wodę

PKP IC zachęca podróżnych do zaopatrzenia się w wodę

08 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z bardzo wysokimi temperaturami PKP Intercity przypomniało papsażerom o potrzebie zaopatrzenia się w wodę przed podróżą na wypadek mniejszej wydajności klimatyzacji na pokładzie pociągów.

Fot. Kuba Gułajewski

PKP IC wyjaśnia, że pomimo wzmożonych działań prewencyjnych, upały mogą mieć wpływ na funkcjonowanie niektórych urządzeń. W razie ewentualnych opóźnień pasażerom PKP Intercity wydawane są napoje. Gdy opóźnienia wynoszą powyżej 30 minut, na 40 dworcach osoby oczekujące na pociągi otrzymują poczęstunek. Ponadto na dworcach emitowane są komunikaty, zachęcające podróżnych do zaopatrzenia się wodę.

Po raz pierwszy w ośmiu największych obiektach (Gdynia Główna, Gdańsk Główny, Kraków Główny, Katowice, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Wrocław Główny) przy Nowych Biurach Dworca pojawią się miski z wodą dla czworonogów.

Przez całą dobę w Grupie PKP działa Centrum Wsparcia Klienta – jednostka utworzona dla organizowania pomocy podróżnym w razie utrudnień w ruchu pociągów.  

Obsługa dworców będzie niezwłocznie reagować w sytuacjach, gdy któryś z podróżnych źle się poczuje lub zasłabnie. Załogi pociągów PKP Intercity i pracownicy ochrony zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy.

W związku z upałami, PKP Polskie Linie Kolejowe wzmocniły służby zabezpieczenia technicznego. Na odcinkach linii szczególnie narażonych na wysokie temperatury prowadzone są dodatkowe kontrole. Stan torów jest monitorowany.  Kontrole są prowadzone na bieżąco, szczególnie w godzinach popołudniowych, gdy temperatura powietrza jest najwyższa.

Na terenie całego kraju rozlokowane są zespoły szybkiego usuwania awarii oraz kilkadziesiąt pociągów sieciowych służących do przeglądu i naprawy sieci trakcyjnej, również narażonej na działanie wysokich temperatur.  

Informacje o ruchu pociągów można sprawdzać na stronach internetowych: rozkład-pkp.pl, intercity.pl, profilu przewoźnika na Facebooku (PKP Intercity. Pociąg do podróży) oraz dzwoniąc pod numer infolinii 19 757. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Promem na wyspę i dookoła wulkanu (cz.3) Promem na wyspę i dookoła wulkanu (cz.3)
Następny artykuł SKM: fragmenty pamiętnika prof. Wasiutyńskiego SKM: fragmenty pamiętnika prof. Wasiutyńskiego