Koleje Łotewskie: remonty w Rosji nie ograniczą nam transportu

Koleje Łotewskie: remonty w Rosji nie ograniczą nam transportu

19 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Władze Kolei Łotewskich (LDZ) wydały komunikat, w którym zapewniają, że rozpoczęte przez Koleje Rosyjskie prace remontowe na szlakach po których jeżdzą pociągi towarowe na Łotwę nie obniżą skali transportu towarowego do tego nadbałtyckiego kraju. Obecnie jest on mniejszy niż wprowadzone limity.

Fot. RŻD

Agencja RIA poinformowała, że wiceprezes Kolei Łotewskich Eric Shmuksts spotkał się we wtorek z kierownictwem Kolei Rosyjskich (RŻD). Podczas tego spotkania uzyskał informację, że Koleje Rosyjskie zamierzaja prowadzić prace remontowe na odcinkach Shahovskaya-Sebezh i Sonkovo-Pitalovo.

Z tego powodu w pierwszym z wymienionych rejonów przepustowość dzienna pociągów zostanie zmniejszona z 15 do 9 par pociagów. W drugim rejonie przepustowość zmniejszy się z 12 do 7 par pociągów.

-To nie będzie miało wpływu na wielkość przewozów towarowych LDZ , ponieważ teraz liczba pociągów na odcinku Shahovskaya-Sebezh nie przekracza siedmiu par dziennie, a rejonie Sonkovo ​​Pitalovo  czterech par dziennie - podano w oświadczeniu wydanym we wtorek przez Koleje Łotewskie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Restrukturyzacja PR opóźni się o 4 miesiące Restrukturyzacja PR opóźni się o 4 miesiące
Następny artykuł Wstrzymany ruch na trasie Wołomin - Tłuszcz Wstrzymany ruch na trasie Wołomin - Tłuszcz