Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PR na Podlasiu

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PR na Podlasiu

24 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 września 2015 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy niektórych pociągów kursujących na terenie województwa podlaskiego. Zmiana rozkładu jest wynikiem trwających prac modernizacyjnych na liniach kolejowych oraz decyzji spółki o wycofaniu z oferty pociągów InterRegio.

Fot. Andrzej Szafoni

Z nowego rozkładu zniknie pociąg interRegio „Białowieża”, kursujący z Hajnówki do Warszawy. Jest to spowodowane decyzją spółki o ograniczeniu świadczenia usług w segmencie przewozów komercyjnych, tj. pociągów interRegio, RegioEkspres, interRegiobusów. Nadal kursować będą dwa międzynarodowe pociągi kategorii interRegio z Małkini i Ełku do Grodna (i z powrotem) finansowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów interRegio:

Od 1 września pociąg „Białowieża”, jako Regio będzie kursował w niedziele tylko na trasie Hajnówka – Siedlce i Siedlce – Czeremcha, z połączeniem do Hajnówki. Nie będzie kursował na odcinku z Siedlec do Warszawy. Natomiast w całej relacji zostają odwołane pociągi, które kursowały w piątki jako interRegio, na trasie Hajnówka – Warszawa – Hajnówka.

Nieznacznie (o kilka minut) zmienią się godziny kursowania pociągów interRegio kursujących w relacji Grodno – Małkinia – Grodno i Grodno – Ełk - Grodno.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów Regio:

Aby umożliwić dogodny dojazd do Warszawy po zawieszeniu kursowania pociągu IR „Białowieża”, zostaną wprowadzone następujące zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Siedlce – Czeremcha - Hajnówka:

  • pociąg kursujący dotychczas w niedziele z Warszawy do Czeremchy, jako pociąg IR do Siedlec, a dalej jako Regio,  odjeżdżający z Siedlec o godz. 19:21, będzie kursował tylko od Siedlec. Zmianie ulegną godziny kursowania, dzięki czemu będzie dogodne połączenie z Warszawą. Pociąg będzie odjeżdżał z Siedlec o godz. 17:40;
  • zamiast niedzielnego połączenia z Hajnówki do Warszawy, będzie kursował pociąg Regio w relacji Hajnówka (odj. 14:15) – Siedlce (przyj.16:18), z dogodną przesiadką do Warszawy;
  • pociąg Regio kursujący w niedziele w relacji Czeremcha (odj. 21:01) – Hajnówka (przyj. 21:31) będzie odjeżdżał z Czeremchy o godz. 19:20, przyjazd do Hajnówki o godz. 19:50;
  • pociąg Regio kursujący w piątki w relacji Czeremcha (odj. 12:30) – Hajnówka (przyj. 13:00) został odwołany;  
  • pociąg Regio kursujący w piątki w relacji Hajnówka (odj. 21:00) – Czeremcha (przyj. 21:30) został odwołany.  

W związku z licznymi zmianami godzin kursowania wśród pozostałych pociągów Regio, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, Przewozy Regionalne sugerują dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy na konkretny dzień wyjazdu. Jako przykład wcześniejszego odjazdu, może służyć pociąg relacji Białystok – Czeremcha, który od 1 września będzie odjeżdżał z Białegostoku 21 minut wcześniej, tj. o godz. 6:16, przyjazd do Czeremchy o godz. 7:57.

Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach. Rejestracji można dokonać poprzez stronę  www.isms.pl/komunikator.html lub www.przewozyregionalne.pl