Zmiany w kursowaniu warszawskiej SKM

Zmiany w kursowaniu warszawskiej SKM

01 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z pracami modernizacyjnymi linii kolejowych w aglomeracji warszawskiej, od 1 września zmieni się rozkład jazdy linii S1, S2, S3, S9. W autobusach, pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej, na wybranych odcinkach, obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów.

Fot. Dominik Skudlarski

SKM S1

Linia S1, na odcinku pruszkowskim, kursować będzie według rozkładu zbliżonego do podstawowego. Niewielkie utrudnienia spowoduje zamknięcie jednego z torów pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia a Warszawa Włochy. Z tego powodu w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków będą honorowane wszystkie bilety KM (do odpowiednich stacji), a w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Włochy (pociągi kursujących do i z Błonia, Sochaczewa, Łowicza) będą honorowane wszystkie bilety ZTM, z uwzględnieniem stref biletowych. Pasażerowie z nieskasowanymi i nieaktywnymi biletami ZTM powinni wsiąść pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i udać się do kierownika pociągu.

Od 1 września nie będzie kursowała autobusowa linia zastępcza ZS1.

Na odcinku otwockim trwają prace związane z budową tunelu w Międzylesiu.  W związku z tym została ograniczona liczba pociągów SKM oraz pociągów Kolei Mazowieckich, dojeżdżających do Otwocka i Dęblina. Część pociągów SKM zaczyna i kończy kursy na stacji Warszawa Wawer. Pasażerowie skorzystać mogą z zastępczej linii autobusowej ZS7.

W pociągach KM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia honorowane są wszystkie bilety ZTM, z zastrzeżeniem ważności stref biletowych. Bilety KM są honorowane w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, w autobusach ZS7 (Otwock – Wiatraczna), w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – pl. Zawiszy oraz w innych autobusach i tramwajach na trasach pokrywającym się z tym odcinkiem.

Od 15 września nastąpi zmiana toru przewidzianego do zamknięcia. W związku z tym pociągi wahadłowe SKM od strony Warszawy Wschodniej będą kursowały w większości przypadków do przystanku Warszawa Anin, a na odcinku Warszawa Międzylesie - Otwock będzie dodatkowo kursowała wahadłowa linia S10.

SKM S2

Na trasie linii S2 prowadzone są prace związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów. Od 1 września uruchomiony zostanie o godzinie 16.36 dodatkowy kurs pociągu KM ze stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Rembertów.

Ponadto w dniach 5 - 7.09 na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna ruch pociągów odbywał się będzie po jednym torze, co będzie się wiązało z ograniczeniem liczby pociągów i wprowadzeniem autobusowej komunikacji zastępczej - linii ZS2.

SKM S9

Z powodu prac na stacji Warszawa Gdańska i na kolejowym moście gdańskim, tak jak dotychczas, dwa poranne pociągi linii S9 od strony Legionowa będą kończyć bieg na przystanku Warszawa ZOO.

SKM S3

W rozkładzie linii SKM S3 zostaną wprowadzone jedynie niewielkie zmiany.