Za dwa tygodnie Gala Parowozów w Jaworzynie

Za dwa tygodnie Gala Parowozów w Jaworzynie

PODZIEL SIĘ

Już za dwa tygodnie odbędzie się V Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Lokomotyw, czyli Gala Parowozów 2015. Imprezę organizuje Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej.

Fot. muzeatechniki.pl

Organizowana po raz piąty przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku V Gala Parowozów jest przedsięwzięciem, które na stałe weszło w Polsce do kalendarza ważniejszych wydarzeń poświęconych zabytkowej technice kolejowej.

Jak co roku, do udziału zaproszono parowozy z Niemiec - BR52 8131 z Nossen i BR52 8177 z Berlina, Republiki Czeskiej - 423.0145 z Jaromierza i 213.901 z Brna oraz Polski - Ol49-69 z Parowozowni Wolsztyn. Obowiązki gospodarza pełnić będzie lokomotywa z polskiej kolekcji, parowóz TKt48-18.

– Podstawowym celem, jaki stawiamy sobie organizując Galę Parowozów jest promocja idei ochrony zabytków techniki. Gala stwarza oddziaływającą na wyobraźnię przestrzeń, w której uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z jednymi z najbardziej spektakularnych pomników techniki – przekonuje Katarzyna Szczerbińska-Tercjak z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł UTK: zły stan przejazdu niestrzeżonego na linii 38 UTK: zły stan przejazdu niestrzeżonego na linii 38
Następny artykuł Axtone ma nowego prezesa Axtone ma nowego prezesa